Wakacje nad jeziorem

Stary Młyn Strzeszyn oferuje swoim gościom prywatny dostęp do jeziora i kąpieliska na jeziorze Brody. Ten 70 ha akwen będący częścią szlaku kajakowego jezior pojezierza drawskiego w zachodniopomorskim, uznawany za jedno z mało znanych pereł polskiego krajobrazu, stanowi unikalne miejsce do wypoczynku w przepięknej przyrodzie Drawskiego Parku Krajobrazowego, w obszarze Natura 2000 i strefie ciszy.
Nowoczesne pomosty i odgrodzone tereny do kąpieli dla dzieci pozwalają na bezpieczne spędzanie urlopu rodzinnego nad jeziorem. Nad brzegiem znajdują się wiaty pozwalające na przygotowanie pikniku nad wodą. Jednocześnie można obserwować jezioro i kąpielisko z poziomu podwyższonej skarpy, gdzie przygotowane są wygodne miejsca do wypoczynku i taras widokowy.

Kajaki, łódki, rower wodny, windsurfing

Kopia stary mlyn strzeszyn od strony jeziora

Prywatne pomosty dają dostęp do korzystania bez ograniczeń z kajaków, łódek wiosłowych i roweru wodnego dla gości hotelowych. Wielkość jeziora i stały kierunek wiatrów pozwalają na windsurfing nawet dla początkujących. Różnorodne trasy kajakowe biegnące przez wiele połączonych ze sobą jezior pozwalają zarówno na na krótkie, ale urozmaicone i łatwe wycieczki z dziećmi , jak i długie kilkudniowe spływy po przepięknych rejonach zalewów nadarzyckich i rzeki Drawy.

Obserwacje ptaków i fotografia natury

Kopia stary mlyn strzeszyn od strony jeziora

Obszar Natura 2000 powstał w naszym rejonie ze względu na bogactwo miejscowej fauny i nienaruszone naturalne środowisko. Na jeziorze Brody można obserwować wiele ptaków wodnych, w tym obok popularnych łabędzi, czapli, żurawi, kaczek i perkozów są tu lęgowiska kormoranów na wyspie w odległości zaledwie 15 min kajakiem . Często można spotkać drozdy i ptaki drapieżne: w tym lęgującego na pobliskim jeziorze Komorze bielika,m co stanowi dużą rzadkość i świadczy o tym jak pełne ciszy i spokoju są to okolice – idealne na wakacje czy krótki urlop, weekend nad jeziorem.
Okolica stanowi unikalne miejsce dla amatorów fotografii przyrody i fotografii krajobrazowej – zachody słońca na jeziorze Brody są zjawiskowe. Wśród gości mieliśmy już kilkukrotnie fotografów ornitologii wybierających nasz ośrodek na urlop w różnych porach roku.

Wędkowanie

Kopia stary mlyn strzeszyn od strony jeziora

Jeśli urlop nad jeziorem oznacza dla Ciebie relaks z wędką to Stary Młyn w Strzeszynie nie zawiedzie Twoich oczekiwań. Jezioro Brody jest w znacznej części dosyć płytkie, ale jest też przełamanie dna, gdzie głębokość dochodzi do 20m – na tej podwodnej skarpie skupiają się ryby: od leszczy i linów poprzez drapieżniki – konie, szczupaki. Jeśli akurat nie będziesz miał szczęścia na jeziorze Brody, to łatwo jest przedostać się na sąsiednie jeziora i tam spędzić spokojne chwile w oczekiwaniu na branie.