Stajnia – hotel dla koni

Stajnia jest budynkiem nowo wybudowanym i oddanym do użytku w 2014 roku. Stajnia ma 53 metry długości, 22 metry szerokości i 7 metrów wysokości. Stajnia posiada automatyczny system wentylacji. W stajni mieści się 27 boksów o wymiarach 3,20 m x 3,50 m z drzwiami przesuwnymi. Wszystkie boksy posiadają żłoby, automatyczne poidła oraz lizawki solne. Na terenie stajni mieści się myjka wewnętrzna z ciepłą wodą oraz myjka zewnętrzna. W stajni mieści się również paszarnia oraz dwie siodlarnie. Stajnia pozwala na zaspokojenie wielogodzinnej potrzeby ruchu u koni oraz ich potrzeby

Budynek stajni ma również część rekreacyjną – salonik z kominkiem, aneksem kuchennym i sanitariatem. Na poddaszu stajni mieści się mała sala wykładowa.

Dodatkowo posiadamy dwie bryczki i sanie. Chętnie zaproponujemy naszym gościom przejażdżkę po przepięknych okolicach.

Hotel dla koni

Dla osób poszukujących hotelu dla koni i gości przyjeżdżających z własnym koniem proponujemy przestronny boks dla konia, pełne wyżywienie, możliwość korzystania z myjki, placów do jazdy, round penu. W hotelu dla koni zapewnimy im najlepszą opiekę i ekologiczną paszę. Do dyspozycji gości mamy osobną siodlarnię. W razie życzeń, koń może również korzystać z pastwisk zarówno ze stałymi mieszkańcami jak i oddzielnie. Obsługa hotelu dba o czystość i zapewnia koniom całodobową opiekę.

Bliskość lasu oraz niezliczone ilości malowniczych ścieżek umożliwiających jazdę konną sprawiają, że wyjazdy w teren dają ogromną przyjemność oraz niezapomnianą przygodę. Położenie hotelu daje możliwość odpoczynku dla jeźdźców oraz ich koni podróżujących po szlakach.

Na teren przylegającym do hotelu dla koni zostały zbudowane dwa maneże. Mniejszy – do nauki jazdy, drugi, większy – do jazdy skokowej bądź ujeżdżeniowej. Do nauki jazdy dla najmniejszych jeźdźców oraz do pracy z końmi przygotowaliśmy round pen. Wkrótce planujemy przygotować kryta ujeżdżalnię i karuzelę.

Jakie konie znajdują się w naszej stajni?

W naszej stajni czekają na Państwa konie o różnym charakterze –  bardzo spokojne, na których z powodzeniem każdy może stawiać swoje pierwsze kroki jeździeckie oraz takie, które wymagają większych umiejętności. Prowadzimy naukę jazdy konnej na maneżu na wielu poziomach zaawansowania, program zajęć dostosowywany jest indywidualnie do umiejętności każdego jeźdźca przez naszych doświadczonych instruktorów.

Oferujemy także jazdę konną w terenie pod okiem instruktora, od krótkich i spokojnych spacerów po okolicy po długie i wymagające rajdy.

Stajnia pozwala na zaspokojenie wielogodzinnej potrzeby ruchu u koni oraz ich potrzeby socjalne i towarzyskie. Codzienny pobyt na pastwisku zapewnia im komfort fizyczny i psychiczny aby koń czuł się jak najlepiej.

Konie są wspaniałymi zwierzętami, każdy jest indywiduum posiadającym wady i zalety oraz możliwości i potrzeby tak samo jak my. Aktualnie naszą stajnię zamieszkuje około 15 koni przeznaczonych do jazdy rekreacyjnej, dostosowanych do wieku i poziomu jeźdźców. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi podopiecznymi.

STAJNIA

W ramach ceny pobytu Państwa konia w naszej stajni oferujemy wyżywienie dwa razy dziennie – serwujemy ekologiczną paszę oraz możliwość korzystania, w miarę dostępności i po wcześniejszym ustaleniu godzin z instruktorem, z maneżu. Przy pobytach Państwa koni w Starym Młynie trwających miesiąc lub dłużej zapewnimy koniom codzienne wyprowadzenie na okalające nasz obiekt rozległe pastwiska.

W trosce o zdrowie naszych czworonożnych gości prosimy o zabranie ze sobą potwierdzenia szczepienia konia na grypę nie starszego niż 6 miesięcy.

W celu rezerwacji miejsca w pensjonacie dla koni prosimy o kontakt telefoniczny: 604 841 682

Znajdź nas na FB