Posiadamy konie rasy wielkopolskiej, szlachetnej półkrwi, trakeńskiej oraz arabskie. Konie użytkowane są do jazdy wierzchem, do pracy w zaprzęgu – bryczka, sanie. Prowadzimy również hodowlę koni.

Wszystkie nasze konie uwielbiają końskie słodycze, czyli jabłka i marchewki, a także suchy chleb. Wszystkie smakołyki można przynosić do naszej stajni, ale karmić konie można tylko w towarzystwie pracowników naszego obiektu, co jest bardzo przestrzegane i kontrolowane ze względu na bezpieczeństwo gości i zwierząt. Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką niektórych naszych koni:

 

  Kosta

  Kosta urodziła się w 2008 roku. Jest jednym z naszych najłagodniejszych koni. Kosta jest wyjątkowo cierpliwa. To świetny koń do nauki jazdy na lonży dla dzieci i dorosłych, ale także do samodzielnej jazdy na maneżu i w terenie. Dzieci uwielbiają Kostę – dzięki jej łagodnemu charakterowi, pozwala na edukację młodego jeźdźca w zakresie opieki i pielęgnacji konia.

  Arwest – H

  Arwest – H to urodzony w 2010 roku gniady wałach o wysokości w kłębie 176 cm. Jest bardzo odważny, a jednocześnie łagodny i zrównoważony. Idealny w obsłudze. Uwielbia się przytulać. Doskonale nadający się dla początkujących jeźdźców do samodzielnej jazdy na maneżu oraz pierwszych wyjazdów w teren. Bardziej zaawansowani jeźdźcy również polubią Arwesta – H.

  Eska

  Eska to gniado-srokata klacz urodzona w 2007 roku o wysokości w kłębie 182cm. Jest bardzo odważna i wyjątkowo dobrze sprawdza się zarówno podczas pracy pod siodłem, jak i w zaprzęgu. Zdecydowanie bardziej woli wyjazdy w teren niż pracę na maneżu. Ze względu na swój wzrost, podczas obsługi wymaga zwiększonej uwagi. Eska to koń dla jeźdźców bardziej zaawansowanych. Podczas jazdy sprawdza się jako koń prowadzący, a jeźdźcowi zapewnia wygodną jazdę.

  Wivien

  Wivien, siwa arabska klacz, urodziła się w 2007 roku. Wivien to zdecydowanie koń dla zaawansowanych jeźdźców. Jest bardzo szybka w terenie i nikt nie może jej dorównać, zarówno w wytrzymałości, jak i w tempie poruszania się w galopie.

  Drops

  Drops – jest koniem urodzonym w 2005 roku. Jest on koniem prowadzącym wszystkie wyjazdy w teren oraz rajdy gwiaździste. Drops jest również koniem sportowym i w wolnych chwilach bierze udział w zawodach w skokach przez przeszkody będąc w stałym treningu. Drops z racji swojego wieku i odwagi jest przywódcą stada ogierków i wałachów.

  Lobelina

  Lobelina – urodzona w 2007 roku klacz hodowlana rasy trakeńskiej dla bardzo zaawansowanych jeźdźców. Lobelina jest dość wysoka, bardzo nieufna. Jest ona koniem o wyjątkowych predyspozycjach sportowych.

  Cykada

  Cykada – klacz szlachetnej półkrwi urodzona w 2006 roku. Bardzo dobrze sprawdza się podczas jazdy wierzchem jak i w pracy w zaprzęgu. Cykada chodzi zarówno w parze jak i w pojedynkę.

  Celesta

  Celesta – klacz szlachetnej półkrwi urodzona w 2012 roku. Bardzo dobrze sprawdza się podczas jazdy wierzchem jak i w pracy w zaprzęgu. Celesta chodzi w parze.

  Bryza

  Bryza – klacz z 2011 roku po ogierze arabskim. Bryza jest koniem o średnim wzroście w kłębie, bardzo łagodna uwielbiająca głaskanie.

  Mako

  Mako – wałach z 2011 roku po ogierze arabskim. Mako jest koniem o średnim wzroście w kłębie jak na swoje pochodzenie dość spokojnym.

  Lord

  Lord – wałach z 2011 roku po ogierze arabskim. Lord jest koniem o średnim wzroście w kłębie posiadającym więcej cech ojca – jest bardziej ostrożny oraz mający mniejsze zaufanie do obcych osób.

  Cergal

  Cergal – ogierek rasy trakeńskiej urodzony w 2014 roku mający jeszcze trochę czasu wolnego zanim zacznie pracę z człowiekiem.

  Matriks

  Matriks – ogierek urodzony w 2014 roku mający jeszcze trochę czasu wolnego zanim zacznie pracę z człowiekiem.

  Esato

  Esato – ogierek naszej hodowli urodzony w 2015 roku uwielbiający głaskanie i towarzystwo człowieka.

  Karmel

  Karmel – ogierek naszej hodowli urodzony w 2015roku uwielbiający głaskanie.

  Windsor

  Windsor – urodzony w 1995 roku ogier rozpłodowy. Jest on najstarszym koniem w naszej stajni. Ma on bardzo dobre pochodzenie – jego ojcem jest znany w Polsce koń Orkisz. W 2017 roku spodziewamy się po nim aż 6 źrebaków.

Galoper, Gerda, Iris, Jodła, Kanton, Limba, Newada – to konie, które przebywają u nas na stałe w pensjonacie